Се крие бројот на жртвите: Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела


Пожарникарите и спасувачите пронашле 42 тела во само една просторија во Гренфел тауер после минатонеделниот пожар, тврди еден жител на Лондон. Мој пријател ...
| | веќе видена | слични

Лондонската полиција објави дека 79 луѓе загинале во пожарот кој минатата недела зафати станбена зграда во британската престолнина. Но, многумина сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Ужасните последици од пожарот во лондонскиот Grenfell Tower се прикажани во снимката и фотографиите кои ги објави британската полиција. Иако зградата не се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Британската полиција соопшти денес дека 79 личности настрадале или исчезнале во пожарот кој ја зафати повеќекатницата во Лондон, минатата недела, со што бројот ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 200 пожарникари и 40 пожарни возила со часови се бореле за да го стават пожарот под контрола. Лондонската полиција соопштила денес дека вкупно 79 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 568 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 89 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 75 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 195 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 555 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се крие бројот на жртвите: Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: