Хорор сообраќајка во Австралија

Обично не пренесуваме вести од црна хроника, особено не од сообраќајни несреќи каде што некој загинал, но фотографиите кои го обиколија светот од трагедијата што се случила во Австралија е само уште една во низата лекции за млади луѓе, брзи коли и многу алкохол. Две момчиња на возраст од 20 и 19 години, со нивниот автомобил VE Holden Commodore нешто по полноќ на улиците во Перт удриле во дрво. Од силината на ударот автомобилот буквално се преполовил, при што и двете момчиња загинале. Иако истрагата за несреќата е во тек, првичните извештаи говорат дека се работело за „ектремна“ брзина во комбинација со алкохол или дрога.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хорор сообраќајка во Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: