Ал Џезеира објави карта за тоа како изгледа Балканот под вода (ФОТО)

Според последните информации водостојот стагнира меѓутоа се очекува нов бран поплави. „Ал Џезеира Балкан“ објави мапа на која се гледаат вистинските размери на катастрофата која ги погоди Босна и Херцеговина и Србија. Мапара е прикажана на социјалните мрежи и покажува кои се делови се поплавени. Станува збор како што се гледа за регионите по текот на реката Сава. Според последните информации водостојот стагнира, но се очакува нов бран поплави.
| | веќе видена | слични

Ако сте се запрашале како изгледа поплавениот балкан на карта, преко ова слика можете да го видите сето тоа. Ова карта потекнува од познатата светцка телевизија Ал Џазира.
| | веќе видена | слични

Телевизијата Ал Џезеира, објави карта на која за прв пат може да се види колкав е обемот на поплавата која го зафати Балканот. Најпогодени се Босна и Херцеговина и Србија, каде поплавите се од катастрофални размери. Голем дел од БиХ и Србија е под вода, а според најавите на хидролозите нов бран поплави следи во вторник.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 133 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ал Џезеира објави карта за тоа како изгледа Балканот под вода (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: