Проектот East Gate визија за нов и модерен симбол на Скопје


Триеста и педесет милиони евра ќе бидат инвестирани од страна на групацијата Балфин во создавањето на новиот и модерен симбол во Скопје наречен East Gate. Овој ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии
2 копии

Групацијата „Балфин“ го презентираше проектот наречен „Ист гејт“ кој се состои од станбени згради, канцеларии и трговски центар кои ќе никнат на местото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групацијата „Балфин“ синоќа го презентираше проектот „Ист гејт“ (East Gate), кој треба да се гради на местото на поранешен Скопски саем. Инвестицијата ќе чини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посветеност на клиентите, постојан раст, како и подобрување на својот асортиман и услуга, се само дел од успесите на „Нептун“ изминативе две децении. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 424 | | | веќе видена

Пратениците во британскиот парламент ѝ изгласаа доверба на конзервативната премиерка Тереза Меј и покрај тоа што еден ден претходно нејзиниот план за брегзит ...
сите 414 | | | веќе видена

Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
сите 281 | | | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, го искритикува 25 годишниот Денис Димоски од Прилеп, по неговиот настап со ...
сите 152 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот East Gate визија за нов и модерен симбол на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: