Албумот „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет конечно и концертна промоција!


Еден од најдобрите албуми кои се појавија под македонското звучно небо во последните неколку години – „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет, ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската филхармонија го најавува симфонискиот концерт „Руска игра“, кој на сцената ќе го донесе врвниот тромбонист Џозеф Алези, прв тромбонист во ...
| | веќе видена | слични

Вториот албум на Гоце Стевковски септет насловен „ Homage to a dreamer “ ќе ја доживее својата концертна премиера пред публиката. Неколку месеци по неговото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас живеам тука. Во Скопје, во Република Македонија. Овде имам комшии, познаници, пријатели, милион луѓе и сакам во средината во која сме се нашле да има ...
| | веќе видена | слични

Две возила на противпожарната бригада се на лице место кај Македопнската филхармонија, каде утрово изби пожар во скопска сендвичара. Се работи за сендвичарата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албумот „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет конечно и концертна промоција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: