Од Холандија пристигнува вест дека конечно паднал договор помеѓу Ајакс и Јуве, Де Лихт во Торино за 70 милиони евра


Според пишувањата на „Де Телеграф“, Ајакс и Јувентус си подале рака за трансфер на Матајс де Лихт, дефанзивецот се сели во Торино за 70 милиони евра. Италија ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите млади фудбалери во светот Матајс де Лихт се договорил со шампионот на Италија Јувентус, пренесуваат холандските медиуми. Холандските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден треба да донесе разврска на две трансфер саги, се очекува да пристигне потврда за преселбата на Антоан Гризман во Барселона и на Матајс де Лихт ...
| | веќе видена | слични

Уметноста на успешно работење на фудбалскиот трансфер-пазар е нешто што малку клубови го имаат усовршено. За секоја мудра зделка како Џанлуиџи Донарума (купен ...
| | веќе видена | слични

Шампионот во Серија А, Јувентус, е на прагот да го објави трансферот на Де Лихт од екипата на Ајакс.Оваа сага трае долг период и на сите им е преку глава, а ...
| | веќе видена | слични

Останува само дилемата околу преговорите помеѓу Јувентус и Ајакс, обата клуба имаат минимални разлики во истите кои можат да ги „испеглаат“ во брз рок, а веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 122 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 150 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 179 | | | веќе видена

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека ...
сите 219 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја оцени како одлична средбата со својот француски колега Едуард Филип во Познањ, а за летниот период го најави како работен со оглед ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Холандија пристигнува вест дека конечно паднал договор помеѓу Ајакс и Јуве, Де Лихт во Торино за 70 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: