Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно


3 копии
5 копии

Холандскиот крал Вилијам Александар без оглед на тоа успеал да живее некој свој поинаков живот. Иако пред четири години ја наследил круната од својата мајка, ...
| | веќе видена | слични

„Чувството е фантастично. Ова лето ќе учам да управувам со Боинг 737“ изјави педесетгодишниот крал. Најмалку два пати месечно е во кокпитот на авионите на ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот крал, Вилијам Александар, призна дека работи инкогнито како пилот на патнички авион во авиокомпанија, пренесува BBC. Кралот веќе два пати овој ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две децении, холандскиот крал Вилем-Александар најмалку два пати во месецот ко-пилотирал со авион . За неговото тајно работно место, патниците не ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: