Холандија произведе електронска цигара со марихуана


Холандија произведе електронска цигара со марихуана По електронските цигари, на ред дојде и e-марихуана, електронска цигара со лесна дрога,производ што е и можно да се очекува дека ќе биде подготвен од Холандија. Холандската компанија E-Njoint BV ги пушти во продажба првите електронски цигари со џоинт во светот. Станува збор за цигари за еднократна употреба, наменеети првенствено за гостите во ноќните барови, музичките настани и клубовите. Во моментов Холандија произведува 10. 000 електронски цигари со марихуана на ден, кои можат да се купат во целата земја. Се очекува наскоро трендот на е-марихуана да го зафати и останатиот дел од Европа, пишува бугарската агенција БГНес.
| | веќе видена | слични
2 копии

По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, ова е изум на холандската компанија E-Njoint BV. Според миланскиот весник Corriere della Sera, станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа. По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, ова е изум на холандската компанија E-Njoint BV.Според миланскиот весник Corriere della Sera, станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа.
| | веќе видена | слични
12 копии

После електронските цигари на ред дојде и електронски џоинт, идеjа која можеше и да се очекува од Холандија. Имено, холандската компанија E-Njoint BV разви и произведе прв електронски џоинт во светот. Се работи за производи со еднократна употреба наменети за забави, музички случувања, барови, клубови и други слични собирања. Моментално се произведуваат десет илјади еднократни електронски џоинти дневно кои можат да се купат ширум Холандија на киосците и продавниците за цигари, а наскоро и во другиот дел на Европа.
| | веќе видена | слични

Во моментов се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно, за еднократна употреба, кои можат да се купат низ цела Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во остатокот од Европа. По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, идејата која се роди, како и што може да се очекува, во Холандија. Всушност, холандската компанија E-Njoint BV го разви и го произведе првиот електронски џоинт на светот. Според миланскиот весник Corriere della Sera , станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа. Сличен е на вистински џоинт во својот дизајн, а E-Njoint е потполно легален бидејќи не ја содржи психоактивната супстанца THC , ниту никотин. Се продава по цена од 9 евра во шест различни ...
| | веќе видена | слични

По електронските цигари дојде и електронски џоинт – го измислија каде на друго место ако не во Холандија. Холандската компанија Е-Njoint Б.В. го разви и произведе првиот електронски џоинт во светот. Тоа е еднократен производ наменет за забави, клубови. Во моментов се произведуваат по 10.000 еднократни електронски џоинти на ден што може да се купат во киосците низ Холандија и во трафиките, а наскоро ќе се продаваат и во останатиот дел на Европа. e-Njoint е целосно легален, бидејќи не содржи психоактивна супстанца ТХЦ, ниту тутун, ниту никотин. Се продава за цена од 10 евра и го има во шест различни овошни вкусови. Компанијата Е-Njoint Б.В. планира да произведе и во иднина и да направи електронски џоинт кој пушачите ќе можат да го полнат со вистински течен канабис.
| | веќе видена | слични

По електронските цигари, на ред дојде и електронски џоинт, идеа која потекнува од Холандија. Имено, холандската компанија E-Njoint BV го произведе првиот електронски џоинт на светот. Се работи за еднократен производ, наменет за журки, музички концрти, барови, клубови и други слични собири. Моментално се произведуваат 10.000 еднократни електронски џоинти дневно кои можат да се купат ширум Холандија, а наскоро ќе стигнат и во цела Европа. Сличен на вистински џоинт по дизајн, E-Njoint е целосно легален бидејќи не содржи психоактивна супстанца THC, ниту никотин. Се продава по цена од 9 евра (околу 550 денари) во шест различни овошни мириси.
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 213 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 186 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија произведе електронска цигара со марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: