Холандија произведе електронска цигара со марихуана


Холандија произведе електронска цигара со марихуана По електронските цигари, на ред дојде и e-марихуана, електронска цигара со лесна дрога,производ што е и можно да се очекува дека ќе биде подготвен од Холандија. Холандската компанија E-Njoint BV ги пушти во продажба првите електронски цигари со џоинт во светот. Станува збор за цигари за еднократна употреба, наменеети првенствено за гостите во ноќните барови, музичките настани и клубовите. Во моментов Холандија произведува 10. 000 електронски цигари со марихуана на ден, кои можат да се купат во целата земја. Се очекува наскоро трендот на е-марихуана да го зафати и останатиот дел од Европа, пишува бугарската агенција БГНес.
| | веќе видена | слични
2 копии

По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, ова е изум на холандската компанија E-Njoint BV. Според миланскиот весник Corriere della Sera, станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа. По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, ова е изум на холандската компанија E-Njoint BV.Според миланскиот весник Corriere della Sera, станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа.
| | веќе видена | слични
12 копии

После електронските цигари на ред дојде и електронски џоинт, идеjа која можеше и да се очекува од Холандија. Имено, холандската компанија E-Njoint BV разви и произведе прв електронски џоинт во светот. Се работи за производи со еднократна употреба наменети за забави, музички случувања, барови, клубови и други слични собирања. Моментално се произведуваат десет илјади еднократни електронски џоинти дневно кои можат да се купат ширум Холандија на киосците и продавниците за цигари, а наскоро и во другиот дел на Европа.
| | веќе видена | слични

Во моментов се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно, за еднократна употреба, кои можат да се купат низ цела Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во остатокот од Европа. По електронската цигара на ред дојде и електронскиот џоинт, идејата која се роди, како и што може да се очекува, во Холандија. Всушност, холандската компанија E-Njoint BV го разви и го произведе првиот електронски џоинт на светот. Според миланскиот весник Corriere della Sera , станува збор за производ за еднократна употреба наменет за музички настани, фестивали, забави, барови, клубови и слично. Моментално се произведуваат 10.000 електронски џоинти дневно кои можат да се купат на територијата на Холандија во трафиките и во продавниците за марихуана, а наскоро ќе пристигне и во другите делови на Европа. Сличен е на вистински џоинт во својот дизајн, а E-Njoint е потполно легален бидејќи не ја содржи психоактивната супстанца THC , ниту никотин. Се продава по цена од 9 евра во шест различни ...
| | веќе видена | слични

По електронските цигари дојде и електронски џоинт – го измислија каде на друго место ако не во Холандија. Холандската компанија Е-Njoint Б.В. го разви и произведе првиот електронски џоинт во светот. Тоа е еднократен производ наменет за забави, клубови. Во моментов се произведуваат по 10.000 еднократни електронски џоинти на ден што може да се купат во киосците низ Холандија и во трафиките, а наскоро ќе се продаваат и во останатиот дел на Европа. e-Njoint е целосно легален, бидејќи не содржи психоактивна супстанца ТХЦ, ниту тутун, ниту никотин. Се продава за цена од 10 евра и го има во шест различни овошни вкусови. Компанијата Е-Njoint Б.В. планира да произведе и во иднина и да направи електронски џоинт кој пушачите ќе можат да го полнат со вистински течен канабис.
| | веќе видена | слични

По електронските цигари, на ред дојде и електронски џоинт, идеа која потекнува од Холандија. Имено, холандската компанија E-Njoint BV го произведе првиот електронски џоинт на светот. Се работи за еднократен производ, наменет за журки, музички концрти, барови, клубови и други слични собири. Моментално се произведуваат 10.000 еднократни електронски џоинти дневно кои можат да се купат ширум Холандија, а наскоро ќе стигнат и во цела Европа. Сличен на вистински џоинт по дизајн, E-Njoint е целосно легален бидејќи не содржи психоактивна супстанца THC, ниту никотин. Се продава по цена од 9 евра (околу 550 денари) во шест различни овошни мириси.
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 178 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 214 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија произведе електронска цигара со марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: