Холандија даде дозвола за преговори со Северна Македонија, а ги блокира за Албанија

15 копии

Холандскиот парламент синоќа гласаше против отворањето на преговорите со ЕУ за Албанија, но ја отфрли истата резолуција што се однесува на Северна Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот парламент индиректно даде дозвола Европската унија да ги започне преговорите со Македонија, откако не беше прифатена од страна на мнозинството ...
| | веќе видена | слични

Со неприфаќањето на барањето поднесено од неколкумина холандски пратеници за блокирање на датумот за нашата земја, холандскиот парламент индиректно даде зелено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандскиот парламент синоќа изгласа резолуција со која се бара од владата на премиерот Марк Руте да не поддржи почеток на пристапни преговори за ЕУ со ...
| | веќе видена | слични

Парламентот во Холандија вчера гласаше за четири резолуции поврзани за проширувањето на ЕУ, но само таа против Албанија доби мнозинство гласови, вклучително и ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот парламент синоќа усвои резолуција против отворањето на преговори на Европската унија со Албанија. Ова беше очекувано, имајќи предвид дека пред една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 139 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше изразено задоволство од континуираниот успешен развој на ...
сите 155 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија даде дозвола за преговори со Северна Македонија, а ги блокира за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: