Хју Хефнер е мртов?

Во последно време, лажната вест за смртта на некоја славна фацка - редовно осамнува на интернет. И без оглед на тоа дека е непроверена - се шири со неверојатна брзина. Повеќето од славните жртви на бизарниот хумор на интернет заедницата - одлучуваат да го изигнорираат овој момент. Но кога сте Хју Хефнер, длабоко сте загазиле во осмата деценија во животот и секојдневно околу вас имате млади згодни девојки да ви го креваат притисокот можеби е потребен демант. И така, откако вчера вечер на социјалните мрежи како Твитер и Фејсбук се појави веста дека основачот на Плејбој е пронајден мртов во својата вила - стариот љубовџија побрза ова да го демантира. „Гласините за мојата смрт се малку претерани. Лежам покрај својата девојка Шира, со голема насмевка на лицето и читам на Твитер дека сум умрел“, напиша Хеф на својот профил. Е тоа е демант!
| | веќе видена | слични

"На 85-годишна возраст почина Хју Хефнер. Основачот на "Плејбој" е пронајден мртов во својата вила", ваква вест се појави пред два дена на интернет, но и во некои американски медиуми. Очигледно некој сакал да направи несолена шега на сметка на Хефнер. Бидејќи обично гласините се шират со брзина на светлината, Плејбој таткото бил приморан на јавноста да и докаже дека станува збор за дезинформација. Па така, стариот шмекер вчера на Твитер ги поздравил пријателите и демантирал дека е мртов. "Гласините за мојата смрт, како што рече на времето Марк Твен, кој беше во иста ваква ситуација, се малку претерани. Јас сум жив и здрав, а и растурам наоколу", напишал Хју, кој за поверодостојно го опишал и своето будење. "Лежам крај девојката Шер и со голема насмевка читам за сопствената смрт", додал стариот заводник.
| | веќе видена | слични

Американските медиуми и интернет страници се пошегуваа на сметка на Хју Хефнер. Почина Хју Хефнер. Основачот на познатиот машки магазин Playboy е пронајден мртов во неговата вила. Пред неколку месеци стариот заводник наполни 85 години. Минатиот месец требаше да направи свадба, но неговата свршеница го остави неколку дена пред свадба - оваа лажна вест се појави во некои американски медиуми. Во прв момент оваа вест се прошири наоколу. На социјалните мрежи луѓето ја искажуваа својата тага и своето неверување за смртта на „виновникот“ за постоењето на елитниот машки магазин. „RIP Hefner“ се појави на голем дел од профилите на Твитер. Но, искусниот Хефнер ги запре гласините за неговата смрт. Стариот плејбој возврати на Твитер: „Гласините за мојата смрт, како што рече на времето Марк Твен, кој беше во иста ваква ситуација, се малку претерани. Јас сум жив и здрав, а и растурам наоколу. Лежам крај девојка ми Шера и со голема насмевка читам за сопствената смрт“.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 318 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 210 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хју Хефнер е мртов?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: