Хитот „Живим да те волим“ на Саша Ковачевиќ во изведба на уште еден Македонец!


Талентираниот музичар од Берово, Иван Мамучевски е ново и надежно име со желба да се пробие на македонската музичка сцена, а за да го докаже тоа, деновиве ја претстави и својата прва преработка. Станува збор за баладата „Живим да те волим“ од популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ, за која Иван ги здружи силите со колегата Ангел Таковски. Покрај Таковски, кој свири на пијано, на гитара го придружува Ејуп Оџов, а сето тоа снимено во студиото „Ѕене“ го екранизираше Јована Јовановска, пишува РадиоМК. Во изјава за музичкиот портал РадиоМК, Иван вели дека наскоро планира да објави и уште една преработка, најверојатно повторно хит од Саша Ковачевиќ, кој е и негов омилен пејач и идол. Во продолжение, „Живим да те волим“ во изведба на беровчанецот Иван Мамучевски.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хитот „Живим да те волим“ на Саша Ковачевиќ во изведба на уште еден Македонец!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: