Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео)

2 копии

Популарниот француски диџеј Дејвид Гета не води во својот замислен свет во новиот спот за синглот "I Can Only Imagine"- соработка со Крис Браун и раперот Лил Вејн. Синглот е шести по ред од неговиот петти студиски албум "Nothing But the Beat", кој е објавен од август, минатата година и се искачи на петтото место на Billboard Hot 200. Како гости на неговиот албум освен Крис Браун и Лил Вејн се појавуваат и Ники Минаж, Ашер, Џенифер Хадсон, Џеси Џеј и Сиа Фурлер. Tags: дејвид гета крис браун Можеби ве интересира? Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео) - Вторник, 03 Јули 2012 Крис Браун и Дрејк се степале поради Ријана (фото) - Петок, 15 Јуни 2012 Видео премиера: Џеси Џеј и Дејвид Гета - LaserLight! - Понеделник, 09 Април 2012 Видео премиера: Дејвид Гета - The Alphabeat! - Четврток, 05 Април 2012 Ријана - блесна на насловната страна на ELLE (фото) - Среда, 04 Април 2012 Постари: Новата песна на Muse е избрана за химна на Олимписките Игри (видео) - Четврток, 28 Јуни 2012 ...
| | веќе видена | слични

На што прво помислувате кога ќе чуете комбинација од зборовите – Гета, Браун и лето? Летен хит? Годинава го носи името I Can Only Imagine . Генијалниот Дејвид Гета повторно ги здружува силите со Крис Браун, а гостува и раперот Лил Браун. Не се сомневаме дека ќе ечи летово низ клубовите. Уживајте!
| | веќе видена | слични

На што помислувате кога ќе ги слушнете зборовите Гета, Браун, лето? Ние помислуваме на новиот летен хит – “I Can Only Imagine”. Генијалниот Дејвид Гета повторно ги здружил силите со Крис Браун, а песната да звучи како вистинско летно освежување се потрудил и раперот Лил Вејн. Не се сомневаме дека ова лето песната ќе се слуша низ сите клубови и кафулиња... Што мислите вие?
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот спот на Дејвид Гета и Крис Браун - I Can Only Imagine (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: