Ова е хит кој ќе ве насмее: Со оваа песна Златан Ибрахимовиќ се релаксира по тренинг (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски фудбалери, Златан Ибрахимовиќ со оваа песна се релаксира по напорниот тренинг.Популарниот Ибра ги собра сите симпатии од регионот.На социјалната мрежа Твитер, Ибрахимовиќ објави видео од соблекувалната на кое може да се види како по напорниот тренинг се подготвува за дома.Вистински хит е песната со која Златан се релаксира по напорниот тренинг.Back to business @LAGalaxypic.twitter.com/mx4UO9Fb3g Zlatan Ibrahimović (@Ibra_official) January 10, 2019
| | веќе видена | слични

Познатиот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ во свој стил го навреди еден од најдобрите светски фудбалери - Португалецот Кристијано Роналдо. Роналдо често укажува дека одлучил да дојде во Јувентус бидејќи му требал нов предизвик. Се разбира, Ибра не би бил Ибра да не искоментира на негов својствен начин... - Кристијано зборува за нови предизвици и потоа доаѓа во веќе формиран тим со одлични играчи кои се шампиони на Серија А. - Заминувањето во Јувентус за Роналдо не е предизвик", рече Ибрахимовиќ додавајќи: - Ако навистина сакаше предизвик, тој требаше да дојде во Торино пред неколку години кога беше во Серија Б и да му помогне да се врати на врвот во елитата."
| | веќе видена | слични

Славниот Шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ во свој стил го повика еден од најдобрите фудбалери на светот – Португалецот, Кристијано Роналдо.Роналдо често истакнува дека одлучил да пристигне во Јувентус бидејќи му бил потребен предизвик. Секако, Ибрахимовиќ не би бил Ибрахимовиќ ако не го прокоментира тоа онака како што тој умее…„Кристијано зборува за нови предизвици, а притоа доаѓа во веќе формиран тим со одлични играчи, шампион во Серија А. Заминувањето во Јувентус за Роналдо не е никаков предизвик“, истакна Ибрахимовиќ и додаде:„Ако навистина бараше предизвик, тој би дошол во клубот од Торино пред неколку години, кога беше во Серија Б и ќе помогнеше да се врати во врвот на елитната дивизија“.Превземено од: supersport.mk
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Златан Ибрахимовиќ ја искоментира неодамнешната изјава на актуелната ѕвезда на „бјанконерите”, Кристијано Роналдо, кој вели дека имал потреба од нов предизвик и затоа преминал во италијанскиот шампион. Според Швеѓанецот трансферот на Португалецот во „Старата Дама” сам по себе не може да биде сфатен како предизвик и истакна дека Роналдо требал да потпише договор со тим од пониско ниво. Роналдо го напушти Реал Мадрид во текот на летото на 2018 година и потпиша со Јувентус, чие раководство за него плати 117 милиони евра. Покрај Шпанија и Италија, петкратниот добитник на Златната топка играше и во првенството на Англија и Португалија. Роналдо зборува за нови предизвици, вели предизвик е да премине во клуб за кој е нормално да ја освојува Серија А. Зошто не избра тим од Сегундо дивизион пред неколку години? Зошто не се обиде да игра во вториот тим на шампионот и да помогне да го подигне? Тоа би бил предизвик. Одењето во Јуве не е предизвик. Ова се глупости, рече Ибра во интервју ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој е познат по остриот јазик и контроверзните изјави, овојпат не го поштеди ниту Кристијано Роналдо. Португалецот по трансферот од Реал Мадрид во Јувентус, изјави дека тоа му е нов голем предизвик во кариерата и сака да продолжи со освојување на трофеи. Според Златан, кој игра за Лос Анџелес галакси во САД, овие коментари на Роналдо „не држат вода“. „Кристијано зборува за некаков нов предизвик. За него, предизвик е да одиш во екипа која е веќе силна и ја освојува Серија А. Зошто не направи трансфер во тим од втора лига, па со неа да стане првак и да ја внесе во прва лига? Глупости, доаѓањето во Јуве не е предизвик“, изјави Ибра. Роналдо, кој има 33 години, блеска, даде 15 гола на 25 меча во дресот на Јувентус, со којшто засега има успеси на сите три фронта (ЛШ, Серија А и Куп на Италија).
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ е еден од фудбалските асови кои низ годините му дава еден посебен, тон, шмек на овој спорт, како со своите настапи, акробации, така и со своето однесување, ароганција, искреност во секоја прилика. Тој никого не штеди, а тоа им е добро познато на сите оние кои внимателно ги пратат сите случувања, па така Златан одлучи да го подбере Кристијано Роналдо. Португалецот по скоро една деценија си замина од Реал Мадрид и премина во Јувентус, а ова тој го нараче нов предизвик во кариерата, па дури и го повика Лионел Меси да го направи истото. За Златан кој е член на МЛС составот Лос Анџелес Галакси ова едноставно не држи вода. -Кристијано зборува за нови предизвици. Тој ова го нарекува предизвик, преминувањето во тим кој е моќен и ја освојува Серија А. Зошто не премина во тим од втората лига и стане шампион и ги внесе во првата лига? Срање, доаѓањето во Јувентус не е предизвик, -порачал Златан.
| | веќе видена | слични

Добро познато е дека Златан Ибрахимовиќ е без „влакна на јазикот“, Швеѓанецот често пати знае да привлекува внимание од јавноста со своите изјави. Сега Златан го критикуваше Кристиано Роналдо и смета дека неговите зборови дека во доаѓањето во Јувентус е предизвик се глупости. „Кристиано зборува за нови предизвици…Тој предизвик го нарекува трансферот во екипа која доминира во Серија А. Зошто не премина во некој тим од втора лига и да го внесе во прва лига? Зборува глупости! Преминувањето во Јувентус не е никакво предизвик“, изјави Ибрахимовиќ. Португалецот има 33 години и понатаму игра во одлична форма. За италијанскиот шампион на 25 натпревари постигна 15 голови и запиша осум асистенции. Ибрахимовиќ: Роналдо зборува глупости, зошто не премина во клуб од втора лига?
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ без „влакна на јазикот“ ја коментирал изјавата на Кристијано Роналдо дека трансферот во Јувентус му претставувал нов предизвик во кариерата. Португалецот, во летниот преоден рок, по девет години го напушти Реал за 100 милиони евра се пресели во Јувентус. „Кристијано говори за нови предизвици. Тој тоа го нарекува предизвик, трансфер во тим кој веќе е силен и редовно ја освојува Серија А. Зошто не се пресели во тим од втора лига таму да стане шампион и да го внесе тимот во прва лига“, рекол Ибрахимовиќ. Во текот на својата кариера Ибрахимовиќ играл во Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен, Манчестер Јунајтед. Швеѓанецот на залезот на кариерата игра за ЛА Галакси.
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно знае како да привлече внимание од од јавноста. После видеото во кое го слуша хитот на „Халил Бешлиќ“ , Ибрахимовиќ сега објави фотографија од неговото детство. Највпечатливо на фотографијата е што Ибра е без коса. ФОТО: Ибрахимовиќ објави фотографија од детството – без коса!
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешко дека некој од прва кога ќе ја види фотографијата би препознал дека ова дете денес е суперѕвезда во фудбалскиот свет. Златан Ибрахимовиќ сподели фотографија од пред повеќе години кога нема ни коса, ни брада.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 198 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е хит кој ќе ве насмее: Со оваа песна Златан Ибрахимовиќ се релаксира по тренинг (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: