Кејт Мидлтон конечно го покажа стомачето!

Како реакција на книгата на бестселерката Хилари Мантел, идната Кралица на Велика Британија, била во посета на домот за деца на родители зависници Илјадници луѓе дошле да ја поддржат Војвотката од Кембриџ откако Хилари Мантел (двојна добитника за најдобар роман во Велика Британија) лансирала смислен напад врз неа, нарекувајќи ја „машина за раѓање деца“, „пластична принцеза“, „дијајнирана“, со „пластична насмевка“… Но, колку и да авторката ја опишува како девојка со пластична насмевка и без личност, магнетизмот на Војвотката бил видлив при средбата со дечињата при што покажала дека е многу срдечна, интелигентна и топла жена. -Да се има Војвотката од Кембриџ за Патрон на ваква хуманитарна институција е голема чест бидејќи нашата институција се бави со лица зависници а тоа не е лесно. Таа прави огромна работа со тоа што и на оваа установа и создаде имиџ каков што треба да го имаат и сите хуманитарни – рекол директорот на Домот. Инаку, изјавите на Хилари Ментел биле остро осудени од британската јавност во ...
| | веќе видена | слични

Една од омилените современи британски писатели, Хилари Мантел, смета дека војвотката Кејт Мидлтон е пластична кукла. За Мантел таа е „принцезата од машина“, која е „дизајнирана од комитет“ која нема личност и карактер, и ја одредува само облеката која ја носи. Двократната победнична на престижната книжевна награда „Букер“ изјави дека Кејт Мидлтон делува како да е „намачкната со сјај“, со совршена, пластична насмевка. Мантел оваа изјава ја даде во тек на предавањето одржано во чест на објавувањето на нејзиниот нов роман „Лешеви на виделина“. Предавањето, насловено „Кралски лешеви“ беше посветено на истакнати жени од кралски семејства, низ вековите. -Нема ниту една мана, болно тенка, и повеќе од некој што би посакал, без пороци а не постои опасно дека може да развие сопствен карактер. Делува како прецизно и машински да е направена. Поинаква е од Дајана, чија човечка неспретност и емотивна нестабилност излегуваа од секој нејзин чекор – наведе британската актерка. Според неа, коа бремената војводка ќе ја надмине ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 208 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
сите 216 | | | веќе видена

Иако сите сомневаат дека се*си скандалот го иницирал токму тој, Огњен Врањеш признава дека од се му е преку глава.Огњен Врањеш, кој популарноста ја стекнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Имал само 21 година кога се оженил со Карлеуша.Душко Тошиќ станал популарен фудбалер со дваесет години. Тогаш и започнала во нагорна линија неговата кариера.Во ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Мидлтон конечно го покажа стомачето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: