Хилари Клинтон се откажува од политика

Доколку претседателот Барак Обама биде реизбран на функцијата во 2012 година, американскиот државен секретар Хилари Клинтон не планира да остане во владата. Таа вчера во интервју за Си-ен-ен од Каиро објави дека не планира ниту да се кандидира за претседателските избори. - Имам најубава работа, која би можела да ја посакам. Не верувам дека по неа ќе има нешто толку тешко и напорно, но и долго делотворно - додаде 63-годишната Клинтон. Клинтон истакна дека не размислува за втор мандат како државен секретар, министер за одбрана, заменик-претседател или претседател.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 178 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на Шуто оризари, Курто Дудуш, сведочеше во судскиот процес за насилството во Собранието. Дудуш во своето кратко 10-минутно сведочење ...
сите 114 | | | веќе видена

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 214 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хилари Клинтон се откажува од политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: