„Жалосно за една мајка“: Нивес Целзиус си поигра со градите, па наиде на лоши критики (ВИДЕО)


2 копии

Пред почетокот на петтата емисија на шоуто „Твоето лице звучи познато“, жирито покажа како се забавува додека чекаат да почне снимањето. „Засвири ако си подготвен за нова епизода“, напиша Саша Лозар за снимката на која ги допира градите на Нивес Целзиус. Облечена во светкав фустан со длабоко деколте, Нивес најпрво сама „засвири“ на своите гради, а потоа тоа го направи и Марио Петрековиќ. Додека едни се насмеаја од приложеното, други ги искритикуваа. „Жалосно за една мајка“, „Жално“, нажалост, ваквите жени од јавната сцена заработуваат на овие будалаштини“, се само мал дел од негативните коментари. Potrubi ako si spreman za novu epizodu @tlzphr . . @nivescelsius @mario_petrekovic @itskedzo A post shared by Saša Lozar (@sasalozar) on Apr 7, 2018 at 9:26am PDT
| | веќе видена | слични

 Од официјални средби до луда забава со нуркање и планинарење, листата на интереси на наследникот на тронот во Јордан е навистина долга. Принцот на Јордан Al Hussein bin Abdullah II, кој е следен во линијата за тронот, води авантуристички начин на живот и има 1.3 милиони следбеници на Инстаграм. Тој е дипломец на Кралската воена академија Sandhurst и втор поручник во јорданските вооружени сили. Во 2016 година дипломираше и на Универзитетот во Вашингтон. A post shared by (@alhusseinjo) on Apr 22, 2018 at 9:03am PDT Неговата гламурозна мајка Ранија, кралицата на Јордан има дури 4.3. милиони следбеници на Принцот на Јордан обожава летање со хеликоптери, екстремни спортови, возење мотори, качување по планини, но и официјални средби со светски лидери. Како изгледа неговиот начин на живот:
| | веќе видена | слични

Нивес Целзиус снимила видео кое го објавила на социјалните мрежи, во црвен костим, кој повеќе открива, отколку што покрива. ❤ #redmood #selfietime #123 A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on Apr 18, 2018 at 2:30pm PDT Хрватската пејачка е позната во јавноста по тоа што игра на картата на сексипилот. Таа не пкрекинува да ја изненадува јавноста со слики на кои ги покажува своите атрибути.
| | веќе видена | слични

Инстаграм моделот Чеси Кинг одлучи да им одржи лекција по морал и етика на интернет троловите, а за да го постигне тоа малку се самоуредуваше во алатка за менување на изгледот на видеоснимка. Резултатот, благо речено, беше стравичен. Нејзиниот Инстаграм профил инаку е алатка преку која таа промовира позитивно размислување за сопственото тело, а ја следат над 330.000 луѓе. Чеси на своите онлајн пријатели им дели совети и мотивација како да се прифатат самите себе и својот изглед и да ги занемарат грдите коментари. A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on Apr 11, 2018 at 12:36pm PDT За да покаже колку е залудно да им се обрнува внимание на таквите безобразни тролови, таа сними видео во кое своето тело го прикажа „уредено“ врз основа на нивните коментари и „совети“. A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on Apr 10, 2018 at 12:07pm PDT „Кога би го менувале своето тело според желбата на секој трол и би ги слушале и практикувале грдите коментари, би изгледале како чудовишта. Без ...
| | веќе видена | слични

 Кајли Џенер и Тревис Скот и покрај родителските обврски не забораваат да одвојат време за себе и за активностите што ги обожаваат. Гордата мајка Кајли Џенер (20) обожава да објавува фотки и видеа од нејзината ќерка. На последните неколку видеа што ги објави, 10-месечната Сторми е облечена во црвено, во бојата на тимот Rockets. A post shared by (@kyliesnapchat) on Apr 18, 2018 at 1:55pm PDT A post shared by (@kyliesnapchat) on Apr 18, 2018 at 1:56pm PDT A post shared by (@kyliesnapchat) on Apr 18, 2018 at 1:57pm PDT Сепак, кога малку подоцна Кајли и нејзиниот партнер Тревис Скот појдоа на спортски натпревар да навиваат за овој кошаркарски тим, Сторми остана дома. and ❤️❤️❤️ — JUNIOR
| | веќе видена | слични

Меѓу сите свои ангажмани, Амбер Роуз се занимава и со рекламирање на секс играчки, а редовно говори и на теми за кои другите се срамат јавно да проговорат. На Инстаграм Амбер обожавателите ги почести со уште една провокативна фотографија на која позира во бикини, со раширени нозе и гради во прв план, а покрај неа порача: „Кога си желна за внимание и напалена, а истовремено обожаваш бикини“. A post shared by Amber Rose (@amberrose) on Apr 11, 2018 at 11:14am PDT Коментарите од типот „Баш си палава“, „Секогаш ги кажуваш нештата како што се“ и „Девојката ми и јас не можеме да се договориме кој повеќе те посакува“ беа нормална појава кога станува збор за нејзини Инстаграм објави каде ја селдат над 17 милиони обожаватели. A post shared by Amber Rose (@amberrose) on Apr 16, 2018 at 5:46pm PDT
| | веќе видена | слични

Амбер Роуз умее и тоа како да го привлече вниманието на своите обожаватели, особено на машките. Американската старлета на „Инстаграм“ објави нова жешка фотографија, на која позира во костим за капење, а во прв план можеа да се забележат нејзините огромни гради. Освен тоа, таа заземала провокативна поза. Фотографијата за само осум часа имала повеќе од 400.000 лајкови. Don’t you just love my new lamp?! @fashionnova A post shared by Amber Rose (@amberrose) on Apr 16, 2018 at 5:46pm PDT
| | веќе видена | слични

Облечена во светликав и длабоко деколтиран фустан, Нивес првин сама „затруби“ на своите гради, а потоа тоа го направи и Марио Петрековиќ. Додека за голем дел од публиката тоа беше забавно, имаше и такви кои го критикуваа тоа. „Жалосно за една мајка“ и „За жал, вакви жени на јавната сцена кои заработуваат на вакви будалаштини, го фрлаат женскиот род на пониско ниво“ беа дел од критизерските коментари. Potrubi ako si spreman za novu epizodu @tlzphr . . @nivescelsius @mario_petrekovic @itskedzo A post shared by Saša Lozar (@sasalozar) on Apr 7, 2018 at 9:26am PDT
| | веќе видена | слични
2 копии

Навикнати сме да ја гледаме Ријана во најновите модни парчиња. Правела грешки во стајлингот, но не било ништо спектакуларно. Сега, нејзиното последно појавување во јавноста ги шокираше сите. Ниту модните критичари не можат убаво да дефинираат што носи таа на себе. Дали блуза, кошула, наметка, марама, фустан, туника… Коментарите се жестоки. Пофалби доби само од најголемите фанови, но сите останати беа сурови во коментарите. Еве дел од нив: -Ајде да се вратиш дома и да се погледнеш во огледало. -Да му дадеш отказ на стилистот и да го претепаш потоа. -Ријана, убавице… Што си направила од себе? Изгледаш како мечка. -Да, изгледаш како мечка, ама дебела. И плус напикана во вреќа. A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Apr 15, 2018 at 11:38am PDT A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Apr 15, 2018 at 11:54am PDT
| | веќе видена | слични

 Чеси Кинг е фитнес блогерка која пред извесно време се соочила со исмејување на нејзиното „несовршено“ пропорционално тело, па решила да не остане мирна по тоа прашање. Зголемувајќи ги градите, усните и колковите, стенчувајќи ја половината и бутовите, Чеси покажа како би изгледала секоја жена кога би се вклопила во пропорциите за „совршеност“ кои се промовираат по социјалните мрежи. Во првото видео го претставува своето тело такво какво што е... A post shared by (@chessiekingg) on Apr 10, 2018 at 12:07pm PDT Додека во второто го има исфотошопирано според стандардите на нејзините „хејтери“ кои секојдневно ја потсетуваат дека не е совршена. Да бидеме искрени, никој не сака жена која изгледа вака: A post shared by (@chessiekingg) on Apr 11, 2018 at 12:36pm PDT
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Жалосно за една мајка“: Нивес Целзиус си поигра со градите, па наиде на лоши критики (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: