Хатами: Иран ќе го порази сојузот на САД и Израел

Клучниот саудиски нафтовод е нападнат со дронови, по што има прекин на протокот – саудискиот министер порача дека ова не е напад само на Саудиска Арабија, туку ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ги негираше во вторникот тврдењата во американските медиуми дека планира да испрати 120.000 војници на Блискиот исток ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата нагло скокнаа по објавувањето на веста за нападот што го извршија беспилотните летала врз пумпите за нафта во Саудиска Арабија.Цената на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го предупреди својот американски колега по должност Мајк Помпео кој во вторникот престојува во посета на ...
| | веќе видена | слични

Американски истражувачи веруваат дека Иран или групи поддржани од оваа земја искористиле експлозиви за да оштетат четири бродови во близина на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На новите сателитски снимки може да се види дека нафтените танкери во Заливот биле мета на саботажа во близина на брегот на Обединетите Арапски Емирати, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хатами: Иран ќе го порази сојузот на САД и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: