Експерт за читање од уста откри што повторувала Меркел за време на нападот на тресење(видео)


Германската канцеларка Ангела Меркел за време на нападот на тресење ја повторувала фразата „ќе успеам, ќе успеам”, вели Јудит Хартер, експерт во областа на ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел изјавила дека е подготвена да продолжи со својата работа по неколкуте напади на тресење кои ги доживеала. Таа се надева ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел изјавила дека е подготвена да продолжи со работа после неколкуте напади на треперење кои ги имаше, како и дека се надева ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Односите меѓу Москва и десничарските политички партии во ЕУ се причина за загриженост, рече германската канцеларка Ангела Меркел на прес-конференцијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка, Ангела Меркел, ги критикуваше коментарите на американскиот претседател Доналд Трамп кон демократските претставнички од имигрантско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека е подготвена да ги извршува своите должности по „епизодите“ со тресење, и оти се надева дека ќе ужива ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Твитовите со ксенофобски пораки на американскиот претседател Доналд Трамп „им противоречат на тоа што Америка ја прави голема“, изјави денеска германскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Свети Николе вчера беа регистрирани 29 новозаразени од ковид-19, за првпат во овој град, кој станува ново жариште на коронавирусот во земјава.Двете фабрики ...
сите 644 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја обнови Македонија. Потребна ни е економска обнова, таа ќе дојде со 4 милијарди евра странски инвестиции, од кои 3 големи компании ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Крива Паланка, каде на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни ...
сите 439 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 210 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 276 | | | веќе видена

„На 15 јули ќе се спроведе гласање со целосна заштита, безбедни се сите мерки за заштита од КОВИД-19. На 15 јули е важно да се гласа, се носи голема одлука. ...
сите 343 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерт за читање од уста откри што повторувала Меркел за време на нападот на тресење(видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: