Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка

Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка 13-годишниот Харис Ќато, учесник во натпреварувањето на Х Фактор, доживеа сообраќајна несреќа. Во момент на невнимание, на него налетал автомобил, но за среќа, младиот пејач кој го плени Балканот со прекрасниот глас, не е повреден. „Тоа се случи во мојата улица во Сараево. За моја среќа, улицата не е прометна, а и човекот возеше со 20 километри на час. Јас не забележав дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на телелфон и имав слуѓалки во ушите. Паднав, ја повредив раката и имам модрици на нозете“, изјавил Ќато за весникот „Блиц“. Откако го удрил автомобилот, тинејџерот отишол во Итната помош, а лекарите му советувале да става облоги и да се одмора. „Сега сум прилично добро па, по три дена лежење, тргнав во училиште“, изјавил најлмадиот пулен на Емина Јаховиќ.
| | веќе видена | слични

Во моменти на невнимание, на тринаесетгодишниот Харис Чато кој беше дел од најгледаното музичко шоу X Фактор, „налетал“ автомобил, но за среќа младиот пејач не е тешко повреден. “Тоа се случи на мојата улица во Сараево. За моја среќа, улицата не е фреквентна, а и човекот возеше бавно. Јас не видов дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на слушалки врзани за мојот телефон. Паднав, ја повредив раката и имам модринки на нозете”, изјави Чато за српски Блиц. Откако се случила несреќата, Чато веднаш се упатил на лекарски преглед каде го посоветувале да се одмора и на повредените места да става облоги. Харис Чато е еден од неколкуте финалисти кој се натпреваруваше за големото супер финале, но за жал во истото не влезе, поради што неговата менторка Емина Јаховиќ беше премногу разочарана и тажна.
| | веќе видена | слични

Учесникот на првата сеозна Х фактор, Харис Чато доживеа сообраќајна несреќа во момент на невнимание кога на него налета автомобил.За среќа, помина со минимални повреди. „Тоа се случи во мојата улица во Сараево. На моја среќа, улицата не е прометна, а човекот возеше 20 на час.Не видов дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на телефон и имав слушалки на ушите. Паднав си ги одрав рацете и имам модрици на нозете,“ изјави Чато за Блиц. Веднаш се упатил до брза помош, а лекарот му наредил да држи облози и да се одмора. „Сега сум прилично добар, по три дена лежење се вратив на училиште,“ изјави тој.
| | веќе видена | слични

13-годишниот Харис Чето, учесник во натпреварувањето на Х Фактор, доживеа сообраќајна несреќа. Во момент на невнимание, на него налетал автомобил. - Тоа се случи на мојата улица. На моја среќа, улицата е непромента, но човекот возеше 20 на час. Ја не го видов автомобилот, бидејќи слушав музика на телефонот и имав слушалки на ушите. Паднав и ја изгребав раката а имам и модринка на нозете - изјави за Блиц младиот талентиран пеач. Харис за секој случaј бил одведен во Брза помош, а докторот му препорачал да користи ладни облоги и да се одмара.
| | веќе видена | слични

Младиот учесник на првата сезона на Икс-Фактор Адриа доживеа сообраќајна несреќа во Сараево кога на неговата улица поради невнимание беше повреден од автомобил. Се работи за младиот учесник Харис Чато кој беше под менторство на Емина Јаховиќ. “Тоа се случи на мојата улица. На моја среќа, улицата е непромента, но човекот возеше 20 на час. Ја не го видов автомобилот, бидејќи слушав музика на телефонот и имав слушалки на ушите. Паднав и ја изгребав раката а имам и модринка на нозете”, изјави за Блиц младиот талентиран пеач. Харис за секој слуачј беше одведен во Брза помош, а докторот му препорача да користи ладни облоги и да одмара. Извор: Think.mk
| | веќе видена | слични

Останато

Гоца Шаулиќ не издржа и почна неутешно да плаче во моментот кога го слушна гласот на нејзиниот сопруг во видеото со кое е отворена комеморацијата.
сите 236 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Судија од Основниот суд Скопје 1 денеска во КПУ „Скопје" разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои вчера беа физички нападнати во ...
сите 231 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 102 | | | веќе видена

Бразилската влада соопшти дека засега не идентификувала можност за конфликт бидејќи се работело за хуманитарна помош и оти има намера да обезбеди логистичка ...
сите 114 | | | веќе видена

Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: