Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка

Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка 13-годишниот Харис Ќато, учесник во натпреварувањето на Х Фактор, доживеа сообраќајна несреќа. Во момент на невнимание, на него налетал автомобил, но за среќа, младиот пејач кој го плени Балканот со прекрасниот глас, не е повреден. „Тоа се случи во мојата улица во Сараево. За моја среќа, улицата не е прометна, а и човекот возеше со 20 километри на час. Јас не забележав дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на телелфон и имав слуѓалки во ушите. Паднав, ја повредив раката и имам модрици на нозете“, изјавил Ќато за весникот „Блиц“. Откако го удрил автомобилот, тинејџерот отишол во Итната помош, а лекарите му советувале да става облоги и да се одмора. „Сега сум прилично добро па, по три дена лежење, тргнав во училиште“, изјавил најлмадиот пулен на Емина Јаховиќ.
| | веќе видена | слични

Во моменти на невнимание, на тринаесетгодишниот Харис Чато кој беше дел од најгледаното музичко шоу X Фактор, „налетал“ автомобил, но за среќа младиот пејач не е тешко повреден. “Тоа се случи на мојата улица во Сараево. За моја среќа, улицата не е фреквентна, а и човекот возеше бавно. Јас не видов дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на слушалки врзани за мојот телефон. Паднав, ја повредив раката и имам модринки на нозете”, изјави Чато за српски Блиц. Откако се случила несреќата, Чато веднаш се упатил на лекарски преглед каде го посоветувале да се одмора и на повредените места да става облоги. Харис Чато е еден од неколкуте финалисти кој се натпреваруваше за големото супер финале, но за жал во истото не влезе, поради што неговата менторка Емина Јаховиќ беше премногу разочарана и тажна.
| | веќе видена | слични

Учесникот на првата сеозна Х фактор, Харис Чато доживеа сообраќајна несреќа во момент на невнимание кога на него налета автомобил.За среќа, помина со минимални повреди. „Тоа се случи во мојата улица во Сараево. На моја среќа, улицата не е прометна, а човекот возеше 20 на час.Не видов дека автомобилот ми се приближува, бидејќи слушав музика на телефон и имав слушалки на ушите. Паднав си ги одрав рацете и имам модрици на нозете,“ изјави Чато за Блиц. Веднаш се упатил до брза помош, а лекарот му наредил да држи облози и да се одмора. „Сега сум прилично добар, по три дена лежење се вратив на училиште,“ изјави тој.
| | веќе видена | слични

13-годишниот Харис Чето, учесник во натпреварувањето на Х Фактор, доживеа сообраќајна несреќа. Во момент на невнимание, на него налетал автомобил. - Тоа се случи на мојата улица. На моја среќа, улицата е непромента, но човекот возеше 20 на час. Ја не го видов автомобилот, бидејќи слушав музика на телефонот и имав слушалки на ушите. Паднав и ја изгребав раката а имам и модринка на нозете - изјави за Блиц младиот талентиран пеач. Харис за секој случaј бил одведен во Брза помош, а докторот му препорачал да користи ладни облоги и да се одмара.
| | веќе видена | слични

Младиот учесник на првата сезона на Икс-Фактор Адриа доживеа сообраќајна несреќа во Сараево кога на неговата улица поради невнимание беше повреден од автомобил. Се работи за младиот учесник Харис Чато кој беше под менторство на Емина Јаховиќ. “Тоа се случи на мојата улица. На моја среќа, улицата е непромента, но човекот возеше 20 на час. Ја не го видов автомобилот, бидејќи слушав музика на телефонот и имав слушалки на ушите. Паднав и ја изгребав раката а имам и модринка на нозете”, изјави за Блиц младиот талентиран пеач. Харис за секој слуачј беше одведен во Брза помош, а докторот му препорача да користи ладни облоги и да одмара. Извор: Think.mk
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 135 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата на Х Фактор Харис Ќато полесно повреден во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: