Хари Реднап признал дека е „неписмен“

За време на судењето на Хари Реднап, каде е обвинет за затајување на данок заедно со Милан Мандариќ, поранешен сопственик на Портсумт, бил преслушан информативен разговор во полицијата, при што актуелниот менаџер на Тотенхем во 2007 година го рекол следново: „Јас сум сосема неорганизирана личност. Не сум способен да затаам данок, бидејќи немам поим како се прави тоа. Му плаќам богатство на сметководителот да се грижи за тие работи. Тој го води мојот живот. Воопшто не добивам извештаи за мојата плата, туку тие директно одат кај него. Имам голем проблем... ... Не знам да пишувам... Пишувам како двегодишно дете и не знам да ги спелувам зборовите... Никогаш во животот не сум успеал до крај да напишам писмо“ – рекол Реднап, пренесуваат англиските медиуми. Освен тоа додал и дека е „скаран“ со технологијата: „Не знам да работам на компјутер, не знам што е имеил, никогаш не сум пратил факс, ниту пак СМС порака...“ Реднап е обвинет дека кога бил менаџер на Портсмут, заедно со Милан Мандариќ, тогашен сопственик на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 187 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 120 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Со четири молотови коктели ноќеска беше нападната куќата на пратеничката на владејачката Сириза, Теодора Цакри од Јаница. Предизвикана е значителна материјална ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари Реднап признал дека е „неписмен“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: