Харадинај: Таксата останува, разговаравме за платформата за дијалогот со Србија

5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешниот состанок на државниот врв кај претседателот на Собанието Кадри Весели, изјави дека на средбата се разговарало ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Косово Хашим Тачи и премиерот Рамуш Харадинај, заедно со копретседателот на косовскиот тим за преговори со Србија, вицепремиерот Фатмир Лимај, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели ги повика денеска на итен состанок претседателот на државата Хашим Тачи, премиерот Рамуш Харадинај и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Косово се наоѓа заплеткано во незапаметена политичка криза, откако можната разврска од дијалогот со Србија предизвика дополнителна поделба во тамошните ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии
4 копии

Познатиот албански историчар и поранешен пратеник и дипломат, Пелумб Џуфи изјави дека воведената царина од 100 отсто од страна на косовската Влада за српските ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Поранешната косовска министерка за евроинтеграции и главна преговарачка во дијалогот меѓу Приштина и Белград, Едита Тахири ја оцени како скандалозна изјавата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 205 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Таксата останува, разговаравме за платформата за дијалогот со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: