Харадинај реагира на разговорот на Заев за поделба на Косово со руските комичари


3 копии

По синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше дека на маса сè уште е идејата за размена со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Македонија ја избрале поради преименувањето на државата, Путин не успеале да го добијат телефонски, а за разговор со Макрон чекале две години, откриваат за ...
| | веќе видена | слични

Поделени мислењата на дел од аналитичарите и дипломатите за тоа дали службите потфрлија во својата работа во врска со снимките кои излегоа со премиерот Заев и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 245 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај реагира на разговорот на Заев за поделба на Косово со руските комичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: