Харадинај: САД или Германија да се вклучат како посредник во преговорите со Србија

2 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска изјави дека би сакал да се вклучат САД или Германија како нов посредник во преговорите со Србија, од која Косово се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот амбасадор во Приштина, Грег Делави денеска изрази загриженост поради зачестените барања на косовски Срби за напуштање на Безбедносните сили на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
10 копии

Некои странски дипломати во Приштина се шокирале кога слушнале дека дел од конечниот договор меѓу Косово и Србија може да биде прогласувањето амнестија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека поранешниот министер за инфраструктура, Љутфи Жарку, од редовите на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

По терористичките напади во Шри Ланка со најмалку 359 убиени, многумина се прашуваат зошто цел беше токму оваа јужноазиска земја и какви врски има таа со ...
сите 417 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 282 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 431 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 175 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: САД или Германија да се вклучат како посредник во преговорите со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: