Харадинај ja повика премиерката Брнабиќ на Косово

5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска во својот кабинет претставниците на Демократската партија на Турците во Косово, Муфера Шиник и Енис Керван, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, покрена дипломатска офанзива за да ја натера Приштина да ги укине таксите за увоз на производи од Србија и БиХ. Таа на ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии во косовскиот парламент ја одбија понудата на партијата на тамошните Срби, Српска листа, заеднички да ја урнат владата на премиерот Рамуш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјавил дека е спремен да ја напушти функцијата ако тоа го побараат САД, но дека таксите за производите од Србија ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај ja повика премиерката Брнабиќ на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: