Харадинај: И покрај дилемите на НАТО, војската на Косово ќе биде одобрена идната недела


Претседателот на косовската Влада Рамуш Харадинај вели дека трансформацијата на Безбедносните сили на Косово (ФСК), односно созадавњето на војската на Косово и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот претседател и врховен командат на вооружените сили на оваа земја, Александар Вучиќ, во следните 72 часа ќе посети повеќе единици во копнената ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Косовската полиција вечерва објави дека пронашла 15 килограми експлозив на патот Приштина-Митровица во селото Магзит, во близина на Газиместан, јави дописникот ...
| | веќе видена | слични

Косово има намера утре да донесе одлука за сопствена армија. Србија се заканува со воена реакција, пишува Дојче веле . Косово од ноември ги зголеми царините на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија ја поддржува трансформацијата на Косовските безбедносни сили (ФСК) во војска на Косово, но повторува дека смета оти овој процес не треба да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи изврши попладнево смотра на Безбедносните сили на Косово (ФСК), на еден ден пред утрешното гласање во Собранието за нивна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Две лица од српска националност се уапсени денеска на паркингот на Министерството за бебедносните сили на Косово (ФСК), јави дописникот на МИА од Приштина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на САД во Косово, Филип Коснет изјави дека утрешното гласање во косовскиот Парламент за трансформација на Безбедносните сили (ФСК) во војска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: И покрај дилемите на НАТО, војската на Косово ќе биде одобрена идната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: