Размената на територии меѓу Србија и Косово не е решение


3 копии

Рамуш Харадинај денеска ги повикал Трамп, Меркел и Макрон да помогнат во дијалогот ... Харадинај повикува дека диалогот Белград-Приштина е завршна фаза и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете опозициски партии во косовскиот парламент, Демократскиот сојуз на Косово(ЛДК) Движењето „Самоопределување“ изразија подготвеност за предвремени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 204 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Размената на територии меѓу Србија и Косово не е решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: