Санацијата на мостот „Гоце Делчев“ е НЕПОХОДНА поради безбедноста на граѓаните


Мостот „Гоце Делчев“ за градот Скопје претставува срцето на градот во делот на сообраќајот за граѓаните. Овој мост од неговата градба па до денес подлежел на ...
| | веќе видена | слични

Возачите и утрово „заглавија“ кај мостот Гоце Делчев среде центарот на Скопје. Сообраќајниот хаос кој ги револтира возачите и поради кој, како што велат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Градот Скопје денеска ги промовираше новите хибридни возила што се набавени за потребите на градската администрација и даде пример за одговорно однесување кон ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска се пофали со набавката на шест автомобили со кои ќе се вози градската администрација и за кои од буџетот што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје изјави дека мостот Гоце Делчев ќе се реконструира околу 40 дена. По 13 години се преземаат активности за негова санација а метежот ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје денеска ги промовираше новите хибридни возила што се набавени за потребите на градската администрација со цел, како што велат од Град Скопје, да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 350 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 187 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санацијата на мостот „Гоце Делчев“ е НЕПОХОДНА поради безбедноста на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: