Претепале двајца поради застој во сообраќајот

Двајца прилепчани се осомничени дека нападнале свои сограѓани поради застој во сообраќајот, информираа во МВР. Станува збор за Д.Д. (34) и М.Н.(40), против кои е поднесена кривична пријава за насилство. Според полицијата, инцидентот се случил на 23 мај годинава, на улицата Браќа Ламески во Прилеп. Тогаш автомобил на кој имало истакнато македонско знаме, бавно се движел по улицата, па дошло до застој во сообраќајот. Бидејќи не можеле да чекаат ,осомничените им се приближиле на двајцата во автомобилот, по што Д.Д. се нафрлил врз совозачот, удирајќи го со дрвената рачка од знамето. Потоа сосила го извадил од возилото и продолжил да му се заканува и да го удира по главата. Од ќотек не бил поштеден ниту сопственикот на автомобилот, кој во исто време бил нападнат од М.Н. со клоци и тупаници по главата и телото, заканувајќи му се дека ќе го убие.
| | веќе видена | слични
7 копии

Две лица загинаа, а четворица се повредени при престрелка и напад со автомобил-бомба во турскиот округ Батман. Двајца курдски борци отвориле оган врз возило на локален градоначалник, а потоа ја активирале автомобил-бомбата во близина на седиште на жандармеријата. Гувернерот на Батман изјавил дека напаѓачите не успеале да го погодат автомобилот на градоначалникот на Козлук, туку сосема друго возило, при што е убиен еден учител, а друг патник бил полесно повреден. Потоа напаѓачите го активирале експлозивот во украдениот автомобил на контролен пункт во близина на жандармериската база во градот Бакирхан. Во нападот повредени се двајца војници и еден цивил, а еден од напаѓачите е убиен. Засега никој нема преземено одговорност за нападот.
| | веќе видена | слични

Две лица се убиени, а четворица се повредени во престрелка и напад на автомобил бомба во Батман, Турција. Според информациите двајца борци на курдите отвориле оган кон возило на градоначалник. Тие истовремено ја активирале и автомобил бомбата, но градоначалникот на Козлук не било погодено, но куршумите завршиле во возилото во кое бил учител кој бил застрелан. Потоа напаѓачите го активирале експлозивот во украдениот автомобил на контролен пункт во близина на жандармериската база во градот Бакирхан. Во нападот повредени се двајца војници и еден цивил, а еден од напаѓачите е убиен. Засега никој нема преземено одговорност за нападот. Loading...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претепале двајца поради застој во сообраќајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: