Меѓународна воена коалиција за Иран и Јемен


3 копии

Европските земји треба да ги исполнат своите обврски за обезбедување на слободата на трговија за Иран да го зачува нуклеарниот договор, изјави иранскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По случајот со британскиот танкер, иранската револуционерна гарда заплени уште еден странски танкер кој носел нафта во Персискиот Залив. Како што е соопштено, ...
| | веќе видена | слични

Иранската револуционерна гарда заплени „странски брод“ и вели дека „шверцувал“ еден милион барели гориво, објавија иранските медиуми. Техеран веќе е во спор со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Како што најавуваат од Велика Британија, до крајот на оваа година нов брод на Кралската морнарница ХМС Кент се очекува да биде испратен во водите на Персискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 450 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 421 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 254 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународна воена коалиција за Иран и Јемен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: