ХАН ЗБОРЕШЕ - ДУИ СЕ ЗАКОПА: Македонија останува шверцер во чекалната на ЕУ


2 копии

Според пресметките, имплементацијата на овој закон, земјава ќе ја чини над 1,7 милиони евра.Експертската и академската јавност се едногласни - Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Академик Катица Ќулавкова реагира на „Твитер“ со низа пораки околу изгласаниот Закон за употреба на јазиците. „Трагично е кога ќе си го смениш идентитетот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Експертската и академската јавност се едногласни - Законот за употреба на јазиците со кој се унапредува примената само на албанскиот јазик е противуставен и ...
| | веќе видена | слични

Правниот експерт Насер Зибери, оцени дека Законот за јазиците усвоен во Собрание ја унапредува употребата на албанскиот јазик., но дека најважно е Законот да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На својата страница на фејсбук, универзитетската професорка Тања Каракамишева ја истакна штетата од двојазичноста која се воведува во Македонија со новиот ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската професорка, Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил се осврна на Законот за употреба на јазиците кој беше усвоен вчера во Собранието. Таа ...
| | веќе видена | слични

Законот за употреба на јазиците е на маса пред шефот на државата Ѓорѓе Иванов. Веднаш по експресното гласање, со едногласно „ЗА“ од сите 69 присутни пратеници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за употреба на јазиците по речиси една година од обзнанувањето се оконча, ја помина собраниската процедура, а сега следува и неговата примена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат обраќањето на генералниот секретар Јенс Столтенберг. ...
сите 111 | | | веќе видена

Во законот не се замени предвид забелешките кои ги имаше народниот правобранител Иџет Мемети кој предупредуваше дека законот е неправичен и нецелосен, бидејќи ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАН ЗБОРЕШЕ - ДУИ СЕ ЗАКОПА: Македонија останува шверцер во чекалната на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: