Министерски совет на ЕУ ќе дебатира за Македонија

6 копии

Емануел Макрон во средата беше обвинет дека ја држи Северна Македонија како заложник за насила да го протурка својот сон за поблиска политичка интеграција меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот весник „Ле Монд“ пишува дека Франција, Германија и Холандија се трите земји што го блокирале почетокот на преговорите за членство во ЕУ за Албанија ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се соочува со обвинувања оти ја држи Македонија „во заложништво“, со цел да го реализира сопствениот сон за поблиска ...
| | веќе видена | слични

Македонија уште има најдобри изгледи да добие датум за преговори со ЕУ, и покрај одложувањето предизвикано од поделените мислења помеѓу земјите-членки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конкретен датум за преговори за Македонија нема, советот одлучи да се наврати на ова прашање најдоцна до октомври. Министрите за надворешни работи на седница ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 235 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 242 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 100 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерски совет на ЕУ ќе дебатира за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: