Хан: Лично ќе дадам поддршка за референдумот за името да биде успешен

3 копии

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави дека ЕУ мора ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Еврокомесарот за проширување преку Твитер ја поздрави ратификацијата на Договорот за спорот со името. – Ја поздравувам ратификацијата од страна на Собранието. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На оваа церемонија присуствуваше и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. За тоа што добива Македонија после овој договор и дали може да очекува некакви ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Земјите од Западен Балкан добро да се подготват за влез во Европската Унија, истакнал денеска еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. Тој ова го изјавил на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Објавени се фотографии на кои се гледа како Џулијан Асанж, основачот на Викиликс се обидува да вози скејборд во еквадорската амбасада во која престојуваше ...
сите 412 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, попладнево од Свети Николе порача дека без владеење на право и правда, без битка ...
сите 417 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ порачува, претседателот да не ги спасува од затвор обвинетите за крвавиот четврток кои бараат аболиција. Али Ахмети не е сигурен дали пред ...
сите 166 | | | веќе видена

Актерката и активистка Ирена Ристиќ пред некој ден раскажа за дружењето со нејзината колешка Билјана Беличанец која се самоуби со бесење во својот стан во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: Лично ќе дадам поддршка за референдумот за името да биде успешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: