Неделници - Корупциски скандали и скрининг за ЕУ

13 копии

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на „Твитер“ синоќа ја поздрави одлуката на Собранието да го одржи референдумот за Договорот со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Еврокомесарот за проширување на Европската унија Јоханес Хан е задоволен од стратегијата на ЕУ за Западен Балкан, бидејќи, според него, покрената е нова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, во интервју за „Еуроактив“ ја издвои Македонија како позитивен пример одговарајќи на прашањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 66 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделници - Корупциски скандали и скрининг за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: