Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија


15 копии
5 копии

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан имал непријатно искуство во Виена каде еден велосипедист прво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе му ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, имаше непријатно искуство во Виена, кога еден Велосипедист со голема брзина налетал на Јоханес Хан, а наместо ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Полскиот претседател Анджеј Дуда вчера остро ја критикуваше ЕУ заради одлагањето на почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со ...
| | веќе видена | слични

Полскиот претседател Анджеј Дуда во воведните зборови пред Меркел, Меј, Едуард, Могерини, потенцира дека проширувањето не смее да биде на маргините, во момент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за надворешни работи на ЕУ, Федерика Могерини, и комесарите Јоханес Хан и Виолета Булц ќе учествуваат на самитот на Западен Балкан, кој денес и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот регион треба да го следи примерот на Северна Македонија и да ги забрза реформите, пред се во сферата на владеењето на правото и човековите права, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, на која што ги објави имињата на разрешените носители на раководни функции, одговараше на низа новинарски ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: