Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија


15 копии
5 копии

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан имал непријатно искуство во Виена каде еден велосипедист прво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе му ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, имаше непријатно искуство во Виена, кога еден Велосипедист со голема брзина налетал на Јоханес Хан, а наместо ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Полскиот претседател Анджеј Дуда вчера остро ја критикуваше ЕУ заради одлагањето на почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со ...
| | веќе видена | слични

Полскиот претседател Анджеј Дуда во воведните зборови пред Меркел, Меј, Едуард, Могерини, потенцира дека проширувањето не смее да биде на маргините, во момент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за надворешни работи на ЕУ, Федерика Могерини, и комесарите Јоханес Хан и Виолета Булц ќе учествуваат на самитот на Западен Балкан, кој денес и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот регион треба да го следи примерот на Северна Македонија и да ги забрза реформите, пред се во сферата на владеењето на правото и човековите права, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 404 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: