Хан: Ако нема апсења на големите риби, преговорите со Албанија ќе се прекинат

4 копии

ЕУ побара брза пресметка меѓу судството и политичарите во Албанија кои се дел од криминалните групи. Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, во изјава за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку експремиерот, Никола Груевски, биде осуден за останатите 4 обвиненија кои му ги поднесе СЈО, може да добие максимална казна затвор од приближно 20 ...
сите 314 | | | веќе видена

Низ јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои СЈО ги води против поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски и останати ...
сите 182 | | | веќе видена

„Неприфатливо е името Република Илинденска Македонија. Република Илинденска Македонија нема врска со Албанците. За Албанците во Македонија е неприфатливо какво ...
сите 119 | | | веќе видена

Холандските инспектори велат дека откриле цврсти докази дека ракетен систем на руската армија ја лансирал ракетата што го погоди авионот на летот МХ17 над ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: Ако нема апсења на големите риби, преговорите со Албанија ќе се прекинат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: