Хамилтон: Проблемите не се излечени

2 копии

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека и покрај победата и подиумот на изминатите две трки неговиот тим ги нема решено проблемите со огромната деградација на пневматиците Иако ја започна трката во Канада, од второто место, сепак тој успеа изгуби само една позиција до крајот на трката, што го смета како напредок ако се земе во предвид дека пред две трки, односно во Барселона кога заврши на 12тото место иако стартуваше од првиот ред во квалификациите. - Работиме цело време. Проблемите не се излечени (мислејќи на проблемите со пневматиците з.а) и не помина долго време од Барселона, каде што навистина имавме проблеми. Претпоставувам дека бевме на две патеки каде што нема многу брзи свиоци и поради тоа немавме никакви проблеми. Работевме на техники кои би придонеле за грижа на пневматиците, ладењето на сопирачките и сите тие работи кога ќе ги соберете помага. – изјави Хамилтон. Тој се осврна и на проблемите со неговиот болид при запирањето, изјавувајќи дека тој сегмент сеуште не е подобрен. - Слично како ...
| | веќе видена | слични

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека и покрај победата во Монако и подиумот во Канада, неговиот тим се уште ги нема решено проблемите со огромната деградација на пневматиците. Тој ја започна трката во Канада од второто место и во 70 круга изгуби само една позиција, што го смета како напредок ако се земе во предвид дека пред две трки, односно во Барселона заврши на 12 место иако стартуваше од првиот ред во квалификациите. - Работиме цело време. Проблемите не се надминати, но и не помина долго време од Барселона, каде што навистина имавме проблеми. Претпоставувам дека бевме на две патеки каде што нема многу брзи свиоци и поради тоа немавме никакви проблеми. Работевме на техники кои придонесуваат за подобра грижа околу пневматиците, ладењето на сопирачките, па сите тие работи кога ќе ги соберете може да биде од помош,- изјави Хамилтон. Тој се осврна и на проблемите со неговиот болид при запирањето, изјавувајќи дека тој сегмент се уште не е подобрен. - Слично како на другите трки, тој проблем се уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 301 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 253 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон: Проблемите не се излечени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: