Хамилтон му завидува на Батон

Успехот во ланската сезона за Џенсон Батон се должи на фактот што повозрасниот Британец во тимот околу себе направил добар технички тим и создал добри релации со раководството на тимот. Ова е објаснувањето на Луис Хамилтон поради кое што неговиот тимски колега бил поуспешен од него минатата сезона. Џенсон Батон доби многу пофалби на своја адреса поради начинот на кој настапуваше минатата сезона, па дури и од Лука ди Монтеѕемоло кој го опиша шампионот од 2009 како перфектен. Доволен доказ за супериорноста на Батон над Хамилтон е разликата од 43 поени на крајот на сезоната. „Џенсон е многу брз и околу себе собра добар тим на техничари,“ - објасни Хамилтон. „Јас би сакал да бидам секогаш пред него и не сум среќен кога тоа не е така. Но тој не претставува никаков психолошки проблем за мене.“ „Покрај тоа, тој е многу пријателски настроен и секогаш добро се забавуваме надвор од патеката. Би било добро доколку во 2012 тој ми биде единствениот конкурент за титулата, но сето тоа зависи од McLaren.“ Од Хамилтон беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон му завидува на Батон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: