Видал го „пецна“ Реал: Со ВАР во ЛШ, Баерн би имал две титули повеќе

Чилеанецот го облече дресот на Барселона и не заборави на ситуациите во кои, според него оштетен беше неговиот поранешен клуб Баерн Минхен а корист од тоа ...
| | веќе видена | слични

Баварците минатата сезона ја освоија само титулата во германската Бундес лига, а јасно е дека амбициите на клубот се далеку поголеми. „Лигата на шампионите е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Двапати во поход кон освојување на најелитното европско клупско натпреварување Реал го исфрлуваше Баерн, а Видал смета дека во тие дуели имало сомнителни ...
| | веќе видена | слични

Артуро Видал во текот на вчерашниот ден одработи интервју за „Мундо Депортиво“, но неколку часа подоцна, со најнов разговор со чилеанскиот репрезентативец ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 159 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 60 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на посетата на Брисел, денеска, оствари работна средба со еврокомесарот за проширување и ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видал го „пецна“ Реал: Со ВАР во ЛШ, Баерн би имал две титули повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: