Израелски воени авиони и беспилотни летала нападнаа воени објекти на Хамас во Појасот Газа


2 копии

Израелски воени авиони и беспилотни летала денеска извршија воздушни напади против воени објекти на Хамас во Појасот Газа, соопшти командата на израелската ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Израелската војска спроведе голема операција и изведе голем број на воздушни напади на Појасот Газа. Од израелската војска синоќа потврдија дека започнале ...
| | веќе видена | слични

Нападите кои траат повеќе од два часа, војската ги нарече одговор на „сериозниот“ пограничен инцидент, чии детали засега не се објавуваат. „Војската на Израел ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија и екстремистите во појасот Газа се судрија три дена откако стапи на сила неофицијалниот прекин на огнот. Со овој договор требаше да се стави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа, како одговор на нападите на екстремистичката група Хамас, и покрај тоа што групата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Двајца Палестинци, на возраст од 15 и 16 години, беа убиени при израелски воздушен напад на зграда во западниот дел на градот Газа, објави Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 46 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

СДСМ е во паника. Гледаат дека народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргувањето со националните интереси па ангажираат се што им стои на ...
сите 210 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелски воени авиони и беспилотни летала нападнаа воени објекти на Хамас во Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: