Грчки професор објаснува: Никогаш досега не сме доживеале таков феномен на Халкидики, вакви опасности ќе има се почесто


2 копии

"Никогаш досега не сме доживеале таков феномен на Халкидики во смисла неговиот обем и јачина, два многу важни фактори", изјавил денес професорот Ефтимис Лекас, ...
| | веќе видена | слични

Професорот Ефтимис Лекас, експерт за управување со природни катастрофи нагласил дека светот се противи на „новите видови на опасност“ чии варијабли во голема ...
| | веќе видена | слични

Беа потребни само десет минути за уништување на инфраструктурата на Халкидики и за трагедијата во која седум луѓе го загубија животот, а десетици беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во катастрофалното невреме на Халкидики загина седум лица, а најмалку 120 се повредени. Според првите информации, загинале двајца постари туристи од Чешка. ...
| | веќе видена | слични

Грчки Халкидики е погоден од незапаметено невреме со ветер од дури 120 километри на час, кој се вбројува во ураган од прва категорија. Според последните ...
| | веќе видена | слични

Халкидики вчера беше погодено од незапамтено невреме со ветер од дури 120 километри на час, кој спаѓа во ураган од прва категорија. Според последните податоци ...
| | веќе видена | слични

Реткиот метеоролошки фенемен што го предизвика силното невреме на Халкидики веројатно се случува два пати во три години, вели универзитетскиот професор по ...
| | веќе видена | слични

Во катастрофалното невреме на грчкиот Халкидики загинаа седум туристи, а најмалку 120 се повредени. Според информациите загинале двајца постари туристи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки професор објаснува: Никогаш досега не сме доживеале таков феномен на Халкидики, вакви опасности ќе има се почесто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: