Half-Life 2 доби модификација со подобрена графика и ефекти


Тешко е да се замисли дека од објавувањето на една од најдобрите компјутерски игри – Half-Life 2, поминаа дури 10 години. И покрај тоа што 10 години во компјутерскиот свет е многу долг период – технологијата експресно напредува, Half-Life 2 сеуште важи за игра со прекрасна графика и одличен гејмплеј која инспирираше многу други игри. Додека тврдокорните фанови се во исчекување на третото продолжение на оваа епска сага, еден посветен фан (Filip Victor) решил да ја модифицира „двојката“ давајќи и модерна графика која ќе се доближи до денешните стандарди. Модификација се придржува до естетиката на оригиналот, но значително се подобрени светлосните и околинските ефекти. Бесплатната модификација за Half-Life 2 може да ја превземете од Steam , но за да ја ирате ќе мора прво да ја имате купено оригиналната копија од Half-Life 2. Ова е одличен поттик повторно да се посети легендарниот City 17.
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 133 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 88 | | | веќе видена

Одамна се познати стереотипите поврзани со хороскопските знаци, па се знае дека Стрелците се адреналински зависници, дека Јарецот живее за да работи, а дека ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Half-Life 2 доби модификација со подобрена графика и ефекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: