Хакирана јапонската менувачница за криптовалути, загуба од 32 милиони долари

Jапонската менувачница за криптовалути Remixpoint објави дека поради хакирање загубила вертуелни пари во вредност од 3,5 милијарди јени или 32 милиони долари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Индија и Кина изразиле скептицизам во врска со изгледите за новата криптовалута на Facebook – Libra , бидејќи и двете земји сакаат да го ограничат тргувањето ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Биткоинот се урна со вредноста во крајот на неделата при тргување во Азија откако регулатори во САД побараа „Фејсбук“ да запре со разработката на сопствена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 156 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хакирана јапонската менувачница за криптовалути, загуба од 32 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: