Хакери украле податоци на околу 400.000 клиенти на „Бритиш ервејз“

9 копии

Хакери украле лични и финансиски податоци на 380 илјади клиенти на „Бритиш ервејз“, јавија британските медиуми. Цел на хакерскиот напад бил сајтот на „Бритиш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

MSpy е компанија која на своите корисници им овозможува да ги шпионираат телефоните на своите блиски. Но, по втор пат во 3 години од компанијата истекоа куп ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн го повторил ставот дека неговата партија не ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 9 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Ако сакате смесата за палачинки да ви биде вкусна и да не се лепат, има мал трик од кујната. Додајте шолја пиво или малку снег од белки со лимон и нема да се ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хакери украле податоци на околу 400.000 клиенти на „Бритиш ервејз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: