Hacker’s List е сервис кој ќе ве поврзе со професионални хакери од целиот свет

Деновиве на интернет се појави нов веб сервис кој има за цел да ги поврзе луѓето на кои им требаат разни илегални услуги на интернет со професионални хакери од целиот свет. Доколку имате потреба од пристап до нечии персонални информации, датабази на компании или само сакате да се пошегувате со некого, или пак сте искусен хакер кој сака да ги понуди своите вештини за пари, Hacker’s List е сервисот кој треба да го посетите. Сервисот за брзо време отвори стотици понуди за работа за заинтересираните кои ги имаат бараните вештини за да се етикетираат себе си како професионални хакери. Понудите за работа варираат од едноставни потреби како одстранување на несакани фотографии или артикли од некој веб сајт, па се до упади во датабази на компании и строго доверливи информации, кои носат заработувачка од илјадници долари. Oсновачите на Hacker’s List тврдат дека не прават ништо нелегално, а корисниците пред да се регистрираат мораат да ги прифатат „условите на користење“ кои наведуваат дека сервисот не смее да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 206 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 86 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
сите 89 | | | веќе видена

Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Hacker’s List е сервис кој ќе ве поврзе со професионални хакери од целиот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: