Gwen Stefani донираше $1 мил. за Јапонија!

Gwen Stefani им се приклучи на Lady Gaga, Sandra Bullock, Justin Biber и групата U2 со донирање на 1 милион долари за помош на Јапонија. Gwen изјави дека отсекогаш ја сакала и почитувала културата на Јапонија, и сега најмалку што може да направи е да им помогне на Јапонците кои минуваат низ најлошиот период после Втората светска војна. Штетите на североисточниот дел на Јапонија се проценуваат на 245 милијарди долари, а се прогнозира дека санацијата на регионот ќе трае најмалку 4-5 години.
| | веќе видена | слични

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 283 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 83 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gwen Stefani донираше $1 мил. за Јапонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: