Гвардиола: „Не заслужуваме да бидеме десет бодови зад Реал“

3 копии

Пеп Гвардиола, тренерот на Барселона, беше презадоволен од играта на неговите фудбалери во „газењето“ на Валенсија од 5-1 ноќеска и истакнал дека неговата екипа не заслужува да заостанува 10 бодови зад Реал Мадрид, лидерот во Примера во оваа фаза од првенството, пренесува goal.com. Каталонците, кои освоија 13 титули откако Гвардиола ја превзема екипата, беа во негатива откако Пиати во 9. минута ѝ донесе предност на Валенсија, но потоа со 4. гола на Меси и еден на Чави ги „размонтираа“ лилјаците. „Задоволни сме како одигравме вечерва и како ја забавуваме публиката. Отсекогаш сум сметал дека сме среќни што ја имаме оваа генерација на фудбалери, привилегија е да се гледаат. Искрено, сметам дека не заслужуваме да бидеме 10 бодови зад Реал, особено на начинот на кој одигравме досега„ - изјавил Гвардиола и додал: „Многу работи се случија, поради кои заостануваме и ќе биде многу тешко да се надомести таа предност. Имаме уште три месеци да се вратиме и ќе се обидеме да го сториме тоа на начинот на кој одигравме ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Барселона Пеп Гвардиола беше презадоволен од играта на неговите фудбалери од триумфот на Валенсија од 5-1 и истакна дека неговата екипа не заслужува да заостанува 10 бодови зад Реал Мадрид, лидерот во Примера во оваа фаза од првенството. „Секогаш се повторувам, но не можам да запрам да ги фалам своите играчи. Тие се посебни, генијални и никогаш не се уморуваат на навивачите и гледачите да им приуштат врвна претстава. Ова беше нов генијален натпревар во нивна режија“, изјави Гвардиола и додаде: „Искрено, мислам дека не заслуживме да бидеме дури 10 бода зад Раел. Во текот на сезоната се случија некои чудни натпревари. Она што моравме да го добиеме по сите критериуми ние го губевме или игравме нерешено. Но сигурно дека сеуште не сме се предале. Три месеци е долго време во фудбалска смисла и нашите шанси се сеуште и тоа како живи“, заклучи каталонскиот стратег.
| | веќе видена | слични

Тренерот на Барселона Пеп Гвардиола беше презадоволен од играта на неговите фудбалери од триумфот на Валенсија од 5-1 и истакна дека неговата екипа не заслужува да заостанува 10 бодови зад Реал Мадрид, лидерот во Примера во оваа фаза од првенството. „Секогаш се повторувам, но не можам да запрам да ги фалам своите играчи. Тие се посебни, генијални и никогаш не се уморуваат на навивачите и гледачите да им приуштат врвна претстава. Ова беше нов генијален натпревар во нивна режија“, изјави Гвардиола и додаде: „Искрено, мислам дека не заслуживме да бидеме дури 10 бода зад Раел. Во текот на сезоната се случија некои чудни натпревари. Она што моравме да го добиеме по сите критериуми ние го губевме или игравме нерешено. Но сигурно дека сеуште не сме се предале. Три месеци е долго време во фудбалска смисла и нашите шанси се сеуште и тоа како живи“, заклучи каталонскиот стратег.
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 201 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 219 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола: „Не заслужуваме да бидеме десет бодови зад Реал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: