Гвардиола за Азар: Еден од најкласа фудбалерите што некогаш сум ги видел

Тренерот нашампионот на Премиер лигата, Пеп Гвардиола, смета дека Реал Мадрид направил удар со привлекувањето на Еден Азар. Играчот го напушти Челзи за 100 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Успесите што ги постигна Манчестер Сити под Пеп Гвардиола направија каталонскиот стратег да стане еден од најпопуларните луѓе во Англија. Стилот што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илкај Гундоган оваа сезона беше важен дел од шампионскиот тим на Пеп Гвардиола. Манчестер Сити доживеа елиминација во Лигата на шампионите, но успеа да ги ...
| | веќе видена | слични

Илкај Гундоган беше речиси нераскинлив дел од стартната постава на Пеп Гвардиола во одлучувачките моменти од сезоната, а иако Германецот не ја криеше лутината ...
| | веќе видена | слични

Илкај Гундоган зад себе, како и многу фудбалери на Манчестер Сити, остава сезона од соништата во која не успеаја да стигнат само до трофејот од Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 469 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола за Азар: Еден од најкласа фудбалерите што некогаш сум ги видел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: