Излагање на гувернерката на НБРМ на претставувањето на најновиот Регионален економски преглед за Европа на ММФ


8 копии

На претставувањето на есенскиот Регионален економски преглед за Европа на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) што се одржа вчера, во Копенхаген, Данска, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потребни се структурни реформи за зголемување на потенцијалот за раст на брзорастечките и растечките економии во Европа , оцени гувернерката на Народната банка ...
| | веќе видена | слични

Народната банка на Република Македонија ја известува јавноста дека ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гувернерката на Народната банка на Република Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска, ќе учествува на јавното претставување на есенскиот Регионален економски ...
| | веќе видена | слични

Народната банка на Република Македонија информира дека таа и гувернерот на Централната банка на Данска, Пер Калесен, преку одделни излагања ќе ги изнесат ...
| | веќе видена | слични

Меѓутоа сè уште се забележуваат ефекти во делот на реалниот сектор, вели Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на Народната банка на Република Македонија, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има процес на стабилизација во делот на банкарскиот систем и девизниот пазар, меѓутоа сè уште се забележуваат ефекти во делот на реалниот сектор, вели Анита ...
| | веќе видена | слични

Како влијае политичката турбулентност врз македонската економија? Ние веќе подолг временски период се соочуваме со одредени политички случувања, кои креираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излагање на гувернерката на НБРМ на претставувањето на најновиот Регионален економски преглед за Европа на ММФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: