НАТО и ЕУ го поздравија договорот на Скопје и Атина


6 копии
6 копии

Хронологија на настани и изјави до дотпишувањето на Договорот меѓу Скопје и Атина. 12 јуни - Република Северна Македонија за севкупна употреба, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Партијата на европските социјалисти ги повика сите прогресивни партии и сите нејзини партии членки да го поддржат историскиот договор меѓу Македонија и Грција ...
| | веќе видена | слични

- Заедно со високата претставничка на Евроската унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш, сите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 284 | | | веќе видена

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 133 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО и ЕУ го поздравија договорот на Скопје и Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: